Johan antagen till skidgymnasium

Efter antagningsdagar med tester och intervjuer samt bevakning av vinterns tävlingsresultat kom beskedet häromdagen att Johan antagits till Mora skidgymnasium. Bidragande var bland annat en fin 5:e plats på USM i Boden häromveckan. Studierna i Mora påbörjas i höst. Vi gratulerar klubbens första skidgymnasielev och önskar lycka till!

Leave a Reply

Johan antagen till skidgymnasium

Efter antagningsdagar med tester och intervjuer samt bevakning av vinterns tävlingsresultat kom beskedet häromdagen att Johan antagits till Mora skidgymnasium. Bidragande var bland annat en fin 5:e plats på USM i Boden häromveckan. Studierna i Mora påbörjas i höst. Vi gratulerar klubbens första skidgymnasielev och önskar lycka till!

Leave a Reply

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com