Webshopen för klubbkläder öppen

OBSERVERA att detta är det tillfället som ges för beställning av klubbkläder denna vinter. Till våren brukar det komma ett motsvarande erbjudande för sommarkollektionen.

Min erfarenhet är att tävlingsdräkten tidigare år har varit lite liten i storleken medan överdragskläderna är normala i storleken, men det kan ev ändras år från år, så prova gärna ut storlekarna.
Ev frågor kring klubbkläder kan även ställas till Gustaf (gustaf@nvskidor.se).

Nyheter inför i år är att det har tillkommit en dragkedjeficka uppe på höger ben på överdragsbyxorna för förvaring av nycklar etc. En annan nyhet är också att tävlingsdräkterna i NET finns för dam och herr, de vanliga tävlingsdräkterna i revolution är fortfarande UNISEX samt finns bara heldräkten i NET numera.

Logga in via www.original.se och klicka på röd knapp Teamshop (se nedan), skriv in ert användarnamn ”nackavarmdo” och logga in.

Leverans sker till Alewalds som tidigare. Troligen i mitten av November.

Lämna ett svar

Top